Choď na obsah Choď na menu

Bezpečnostno Orientačná Automobilová Zdokonaľovacia súťaž (BOAZ)

II. ročník bezpečnostnej automobilovej súťaže BOAZ sa konal v sobotu 26.4.2008
na 22-kilometrovej trati s 9 kontrolnými stanovišťami. Štartovacím
 a zároveň cieľovým miestom bolo parkovisko pri obchodnom centre na sídlisku Šípok.

Súťažiaci museli zvládnuť:

- dodržiavanie ustanovení zákona a vyhlášky pri jazde, kontrolné otázky zo zákona

- čo všetko musí mať a urobiť vodič pre záchranu ľudského života

- dychová skúška na obsah alkoholu v krvi

- jazda zručnosti

- skúšobný test

Po skončení súťažnej časti bola v spolupráci s hasičmi a zdravotníkmi pripravená simulovaná nehoda automobilu s cyklistom. Oba tímy predviedli rýchlosť svojho nasadenia a efektivitu techniky, ktorú využívajú, z ktorej je nasledujúce krátke video.

Víťazi:

1  Peter Lehotský, Mirka Lehotská, Michaela Hrebíková (Partizánske)
 2  Juraj Polák, Ivana Fridecká,..............................................(Prievidza)
 3  Ján Okkel, Soňa Staňová, Lenka Ďurinová, Martin Burza

Podrobnosti o akcii a predchádzajúcom ročníku sa dočítate tu. (zdroj: marconi.szm.sk)

Kolotoče na sídlisku Šípok

4. ročník futbalového turnaja na Šípku

Výbor mestskej časti Šípok poriadal v stredu 6. augusta 2008 štvrtý ročník futbalového turnaja mládeže do 16 rokov. Turnaj sa uskutočnil na tradičnom mieste, na ihrisku pod horou na sídlisku Šípok. Na turnaji sa zúčastnilo šesť tímov s celkovým počtom 27 hráčov. hralo sa na 2 x 15 minút.Víťazom sa stalo domáce družstvo UNICEF, druhé skončili Návojovce a tretí ďalší domáci tím FC Lokomotiv Výšková.Najlepším brankárom turnaja sa stal Jozef Král (UNICEF), hráčom Ondrej Beleš (Návojovce) a strelcom s 12 gólmi Matej Savara (UNICEF). Ceny víťazným tímom a jednotlivcom odovzdal hlavný organizátor turnaja martin Savara. Zápasy rozhodoval I. Gogola s asistentom I. Salinkom. Okrem víťazných pohárov boli pre všetkých účastníkov pripravené darčeky, sladkosti a občerstvenie.

VÝSLEDKY TURNAJA:

Skupina A  Skupina B
 Návojovce        9:4       FC Chelsea  UNICEF       11:1       Panelák
 Návojovce        8:2       Manchester  UNICEF       11:0       FC Lokomotiv Výšková
 FC Chelsea      5:5      Manchester  Panelák         1:3      FC Lokomotiv Výšková

O 3. miesto

FC Chelsea    3:5   FC Lokomotiv Výšková
 Finále  UNICEF          1:0    Návojovce

Obrázok  Športový deň pre mladých na sídlisku Šípok

Mesto Partizánske oslávilo tento rok 70. výročie svojho založenia. V rámci osláv bol
zrealizovaný projekt športového dňa pre mladých ľudí na sídlisku Šípok, kde sa
nachádza futbalové ihrisko, malý skatepark a mládežnícke centrum. Hlavným
podujatím akcie bola športová súťaž BMX ride - "vyčíňanie" na bicykloch, súťaž

vo writovaní grafitov, hudobný hip-hop doprovod a tombola. Súčasťou projektu
bola tiež vernisáž výstavy amatérskych maliarov, fotografov a iných umelcov, ktorí dostanú možnosť prezentovať svoje diela na tému mesta Partizánske.Tento projekt bol predložený Informačným centrom mladých v Partizánskom.
Na toto podujatie boli použité finančné zdroje z  Kontoorange vo výške 80 000 Sk.
Podujatie sa konalo 30.8.2008 o 10 hod. na miniskateparku na sídlisku Šípok.

Približne 350 mladých ľudí sa prišlo odreagovať a podporiť svojich rovesníkov, ktorí „tvrdo“ bojovali o 3 miesta v kategóriách BMX a MTB a nakoniec o miesto v Best trick.
Zaregistrovať sa prišlo 23 bikerov z Partizánskeho, Topoľčian, Bánoviec, Prievidze a Trenčína. Samotná súťaž začala rozjazdmi o desiatej hodine na sídlisku Šípok, v areáli ZŠ. Rozjazdy bikerom spestrila hudobná skupina z Partizánskeho- Ozvena stereotypu. O jednej hodine sa už začalo tvrdo bojovať o miesta a krásne ceny v dvoch kategóriách a dvoch kolách, plus finále až do piatej hodiny popoludní. Najväčší úspech zožal Viliam Križan z Trenčína, ktorý zaujal porotu aj publikum svojim Back flipom- saltom dozadu v kategórii MTB a tiež mu bola udelená cena aj za Best trick. 1. miesto v kategórii BMX si vybojoval Marek Maťavka z Partizánskeho. Celková súťaž, ako aj celá akcia dopadla podľa slov mnohých veľmi dobre a dosiahla pomerne vysokú úroveň. Podrobnejšie o tejto akcii

ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok

Obrázok

Open Air fest, country a folkovej hudby.

Účinkovali: Pengagy, Folkton, Nová Tráva, Katea, Neriešto, Kravy, Peter Piatko, Simonis, Rhiannon.

Country bál so skupinou TEXAS.

Obrázok

Informačné centrum mladých a Parlament mladých spolu so študentskou radou stredných škôl mesta Partizánske organizovali už II. ročník súťaže BMX a MTB Contest dňa 19.septembra 2009 v sobotu o 10:00 hod.na sídlisku Šípok v Skateparku.